Разкриване на тайните на козметичната глина. Как действа и как да я използвате, за да се сдобиете с красива коса и кожа?

Козметична глина: дълго използвана за грижа за кожата на тялото и лицето. Трябва ли да я нанасяме и върху косата?

Днешната статия е посветена на ,,Естествените съвети за красота“ и по-точно включва козметичната глина. Честно казано и аз съм в началото на използването й. Все още уча колко предимства има, но ми се иска да споделя с вас какво съм успяла да открия досега. Може би и вие ще сте изненадани от множеството различни начини за употреба.

Какво представлява козметичната глина?

Ще започна с най-важния въпрос: какво са глините? Знаем горе-долу как изглеждат, но не и какво представляват. Кал под формата на прах? Е, изглежда, че козметичните глини не са нищо друго освен естествени минерали. В повечето случаи те са под формата на прах, но когато се комбинират с вода или билков разтвор стават като кална каша, която бързо се наслоява.

Какво съдържат?

Много зависи от вида на козметичната глина, която сте избрали. Химическият й състав зависи от мястото, където е била добита и вида й, но, без значение от вида – винаги ще намерите по-голяма или малка концентрация на микро и макро елементи. Сред елементите, които можете да откриете са: калий, магнезий, желязо, цинк, селен, калций, фосфор и много други. Също така, всички козметични глини не дразнят кожата.

Най-популярните видове козметична глина

  • Бялата глина е идеална за третиране на суха, деликатна и зряла кожа, тъй като тя изчиства, изглажда, подхранва кожата; бялата глина подобрява кръвообращението и стимулира възобновяването на кожата.
  • Червената глина е подходяща за уморена, комбинирана и мазна кожа на лицето; може да се използва и при акне, розацея и варикозни вени, следователно ефективно регенерира, забързва заздравителния процес и подобрява кръвообращението.
  • Зелената глина е най-силната от всички, идеално дезинфекцира кожата, изчиства, намалява дразненето, балансира pH-то на кожата, тонира. Има регенериращ ефект; зелената глина е известна и с намаляването на целулита и стриите.
  • Розовата глина е подходяща за чувствителна, раздразнена и проблематична кожа (такава с акне, белези, петна), следователно е добра за почистване, успокояване на раздразненията и подсилване на възобновяващите процеси.
  • Жълтата глина се препоръчва за уморена, комбинирана и мазна кожа, за да може да се възвърне баланса, да се успокои, подхрани и подобри.
  • Синята глина е най-добрата опция за суха, деликатна и чувствителна кожа, особено за такава, която има петна и черни точки; синята глина регенерира и стяга кожата; тя също и подхранва много добре.

Какви са предимствата от използването на козметична глина?

Козметичната глина има много различни ефекти, но те всички си приличат. Главните са:

  • безупречно абсорбиране на нечистотиите
  • съдържа детоксикиращи вещества
  • подобрява кръвообращението
  • успокоява дразненето
  • подхранва кожата
  • подсилва регенериращите процеси
  • оставя кожата плътна и освежена

Нанасяне на козметична глина: Върху тялото, лицето и кожата

За какво може да се използва козметичната глина?

В повечето случаи козметичните глини се използват за изчистване на кожата – те са главната съставка в много маски и скрабове за лице. Козметичната глина се комбинира добре с билкови разтвори, натурални масла и други широко използвани съставки, които представляват домашно приготвени козметични продукти (например хиалуронова киселина, глицерин, алое гел, витамини на капки). Можете и да ги нанасяте директно върху тялото, особено върху зоните с целулит и акне.

Също знам, че козметичните глини са идеални за нанасяне върху косата, въпреки че рядко чувам някой да го прави. Можете да ги разпределите по дължината на косата и когато се комбинират с естествено масло, могат да се масажират и в скалпа. След това можете да очаквате козметичната глина да изчисти кожата, успокои дразненето, елиминира пърхота. Можете да забележите и подобрен растеж на косата.

Козметични глини или продукти, които съдържат козметични глини?

Какво да изберете: чиста козметична глина или купени от магазина продукти, които съдържат глина? Е, зависи от вас. Моят съвет е да си вземете обикновена козметика първо, защото тя е по-лесна за използване и няма нужда от продължителна подготовка. Затова, веднъж, когато разберете кои са предпочитаните от вас, можете да започнете да взимате глина в чиста форма.

Моята любима маска за лице с козметична глина

ORIGINS Original Skin Retexturing Mask with Rose Clay – маска в тубичка, която съдържа висока концентрация на розова глина. Освен тази глина продуктът съдържа страхотен екстракт от върба, от водорасли, голямо количество етерични масла, както и естери на жожоба, които помагат за ексфолирането на кожата. Обичам как мирише и колко лесно се нанася. Харесва ми и че само трябва да го оставете за 10 минути и след това да го масажирате и накрая да изплакнете. Ефектите се забелязват веднага, когато изчистите маската. Кожата става сияйна, гладка и здрава. Този продукт е ефективен, но за съжаление е доста скъп.

Любимата ми маска за коса с козметична глина

L’Oreal Extraordinary CLAY MASK Pre-Shampoo Treatment е страхотен продукт за третиране на краищата на косата. За съжаление, не е достъпен във всяка държава. Той е с красив тъмносин цвят и след използването му косата е идеално изчистена и подхранена. Много харесвам тази маска за коса, въпреки че не е много ефективна. За да третирам косата си, трябва да използвам много голямо количество от тази маска, което означава, че един пакет ще стигне само за 3-4 пъти. L’Oreal, моля ви дайте ми по-голяма опаковка!

И с това мисля да спра да пиша. Надявам се, че съм успяла да ви предам ценна информация и сега вече няма да сте изненадани от резултатите от козметичните глини, от начина им на нанасяне или от друго нещо, свързано с тези естествени разкрасяващи продукти. Ако имате въпроси, моля да ми пишете!

Джена
Джена

Какво ще намерите в моя блог? На първо място, рецензии на продукти, цялостно ориентирани към красотата, интересни новости от света на грима - всичко това с правилната доза хумор;) Поздрави! Джена.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *